Vibračná plošina

Physio Wave Wellness patrí medzi jedinečné prístroje svojho druhu na svete. Technicky vzaté, je to nervová vibračná plošina, ktorá pozostáva zo striedavo oscilujúcej dosky. Pohyb pri vysokej frekvencii prináša vibráciu celého tela. Vibrácia poskytuje mnoho priaznivých účinkov, ktoré sú bohato otestované v experimentoch, ktoré uskutočnili výskumníci celosvetovo, vrátane NASA.

Výborné a hneď viditeľné výsledky môže dosiahnuť každý ľahko a v pohodlí s minimálnou námahou a za menej než 10 minút, bez toho aby ste sa unavili či museli prezliekať. Physio Wave Wellness vibračno-oscilačný systém limituje vibrácie hlavy a predovšetkým je najužitočnejšou formou vibrácie celého tela.

Vibračná plošina

Kľúčové princípy


Počas prirodzeného pohybu je telo neustále stimulované mechanickou interakciou medzi chodidlami a podrážkami , ktoré vytvárajú sériu rázových vĺn šíriacich sa po celom tele. Tieto vibrácie sú prenášané cez chodidlá, nohy, chrbticu a krk. Dôsledkom je biologicky stimul pre tvarovanie kostí a svalov a udržiavanie kostného a svalového tkaniva v rámci funkčného bezpečnostného limitu.

Pokles v mikropnutí (denná dávka vibrácii spôsobená pohybom) má negatívny účinok, keďže bunky, ktoré tvoria kostné tkanivo už nie sú stimulované a hormonálna aktivita je spomalená. Vibrácie spôsobené prístrojom Physio Wave Wellness však zvyšujú elektrickú aktivitu v svaloch a tak signály vysielané svalmi do mozgu sú omnoho silnejšie, čoho dôsledkom je produkcia hormónov- testosterónu, GH (rastového hormónu) a väčšie uvoľnenie serotonínu (hormón šťastia) a neurotrofínu.

Nedávne vedecké štúdie v oblasti letectva, ktoré sa týkajú nervovo-svaloveho zostavenia po dlhšom období stavu bez tiaže, dokázali, že vyrovnávanie plošín pre celkové zostavenie všetkých funkcií (oporno-pohybová sústava, obehová sústava, vyvažovanie vegetatívnej nervovej sústavy, svalová sústava) má priaznivé účinky, neovplyvňuje tep srdca pri vysokých frekvenciách a nespôsobuje námahu svalov a svalové kŕče (laktická acidiváza).